تولید شکلات

برای طعم خوب شکلات‌های امروزی باید از هلندی‌ها تشکر ویژه‌ای کنیم

access_time 1400/5/12
remove_red_eye بازدید 639
بیشتر بخوانید
محصولی برای خوشحالی عمیق

شاید تاکنون به اهمیت شکلات در زندگی خود توجه نکرده باشیم و ندانیم که چقدر از کشف این ماده خوشحال هستیم

access_time 1400/5/12
remove_red_eye بازدید 638
بیشتر بخوانید
تاریخچه کشف شکلات

شكلات از درخت تئوبروما تهيه مي گيرد. تئوبروما يك كلمه يوناني به معناي غذاي خدايان است.

access_time 1400/5/12
remove_red_eye بازدید 608
بیشتر بخوانید

بلاگ

تولید شکلات

برای طعم خوب شکلات‌های امروزی باید از هلندی‌ها تشکر ویژه‌ای کنیم زیرا آن‌ها در سال ۱۸۲۸  موفق به ایجاد روشی شدند که در آن چربی کاکائو گرفته می‌شد و از مابقی دانه‌های کاکائو پودر کاکائو تولید می‌کردند. در آن زمان به چربی گرفته شده از کاکائو، کره کاکائو گفته می‌شد. سپس با استفاده از روشی دیگر، توانستند مزه‌ی تلخ کاکائو را با قلیایی کردن آن از بین ببرند. با این کار اولین قدم‌ها برای تولید شکلات برداشته شد و افراد به فکر تولید خوشمزه‌ترین خوراکی جهان در سطح انبوه پرداختند. کونراد جوناس ون هوتنCoenraad  Johannes van Houten ، شیمیدان هلندی اولین شخصی بود که راهی برای تبدیل دانه‌های کاکائو به پودر کاکائو با استفاده از نمک‌های قلیایی کشف کرد. پودر به دست آمده را به سادگی می‌شد با آب مخلوط کرد.

access_time 1400/5/12
remove_red_eye 639 بازديد
بیشتر...
محصولی برای خوشحالی عمیق

شاید تاکنون به اهمیت شکلات در زندگی خود توجه نکرده باشیم و ندانیم که چقدر از کشف این ماده خوشحال هستیم. وقتی که می‌خواهیم به خانه دوستان و آشنایان خود برویم، به اولین چیزی که برای خرید فکر می‌کنیم، شکلات است. یا حتی وقتی که ناراحت هستیم و احساس خوبی نداریم از شکلات برای بهتر شدن حال روحی خود استفاده می‌کنیم. کاربرد این ماده در زندگی ما اصلاً کم ارزش و نادیده گرفتنی نیست. در بین ایرانی‌ها استفاده از شکلات بسیار مرسوم است، دلیل آن هم ساده است ما عموماً به نوشیدن چای در طول روز علاقه داریم که معمولاً همراه با مواد خوراکی شیرین صرف می‌شود. برای همین شکلات را بهترین گزینه می‌دانند و علاقه دارند که چای خود را با آن میل کنند. زیرا شکلات در کنار یک نوشیدنی گرم لذت آن را چندین برابر می‌کند.

access_time 1400/5/12
remove_red_eye 638 بازديد
بیشتر...
تاریخچه کشف شکلات

شكلات از درخت تئوبروما تهيه مي گيرد. تئوبروما يك كلمه يوناني به معناي غذاي خدايان است. مصرف شكلات به 1500 سال پيش باز مي گردد كه براي نخستين بار قوم مايا در آمريكاي مركزي و متعاقب آن آزتك ها در مكزيك كنوني، اقدام به توليد شكلات و مصرف آن كردند.
قبايل مايا در سال 500 ميلادي در مكاني كه امروزه جنوب كشور مكزيك است، زندگي مي كردند. سرخپوستان مايا مردماني با اصل و نصب و باستاني بودند كه نوادگانشان همچنن در آمريكاي جنوبي زندگي مي كنند. آنها نخستين كساني بودند كه لذت طعم كاكائو را كشف كردند.
ماياها دانه هاي كاكائو را درو مي كردند و در سرزمين هاي پست مورد نظرشان به عنوان اولين كشت درختي، پرورش مي دادند و از دانه هاي برشته كاكائو، آب و كمي ادويه يك نوشيدني تهيه مي كردند كه مهمترين نوشيدني اين مردمان بود.
آنها از دانه كاكائو در داد و ستد استفاده مي كردند و در عوض لباس و اسب مي گرفتند.
*** سرخپوستان مايا نخستين كساني بودند كه لذت طعم كاكائو را كشف كردند
دومين گروهي كه مشتاق مصرف كاكائو بودند، آزتك بودند. قوم باستاني آزتك كه ساكنان اوليه مكزيك بشمار مي آيند، درخت كاكائو را ستايش مي كردند.
محل زندگي آزتك ها خشك بود و آنها قادر به پرورش كاكائو نبودند، در نتيجه دانه هاي آن را از طريق داد و ستد و يا از طريق جنگ ها و يا به صورت غنائم جنگي به دست مي آوردند و از آن به عنوان پول براي داد و ستد استفاده مي كردند.
بعدها شكلات مايع به عنوان يك نوشيدني اشرافي وارد اسپانيا شد.
حدودا يك قرن طول كشيد تا شكلات در تمام اروپا پخش شد. اسپانيايي ها اين نوشيدني را بنا به ذائقه خود تغيير دادند و فهميدند بهتر است كه گرم خورده شود اما چون دانه هاي كاكائو غنيمت آنها بود، از گسترش آن جلوگيري كردند و توانستند حدود صد سال كاكائو را در انحصار خود قرار دهند و شيوه توليد آن را مانند يك راز از ساير نقاط جهان به خصوص اروپا، پنهان نگه دارند.
بالاخره يك ايتاليايي انحصار مالكيت اسپانيايي را در قاره آمريكا شكست و به آن سرزمين سفر كرد. او با سفر به مناطق زندگي بوميان آمريكا به نحوه كاشت كاكائو و تهيه نوشيدني شكلات پي برد و در بازگشت آن را به كشور ايتاليا آورد.

access_time 1400/5/12
remove_red_eye 608 بازديد
بیشتر...